Wprowadzenie » Duża lampa medyczna
Sposób działania lampy medycznej ACTIVELIGHT Professional
Sposób działania lampy leczniczej ACTIVELIGHT Professioanal jest taki sam, jak lampy MediLight. Lampa emituje światło spolaryzowane liniowo z efektem terapeutycznym o długości fali 480-750 nm, głównie w zakresie światła widzialnego i blisko podczerwieni. Urządzenie nie emituje niechcianego i szkodliwego dla skóry promieniowania ultrafioletowego (UV). Lampa emituje na leczone miejsce światło o stałym natężeniu.
Lampa ACTIVELIGHT Professional, jak podpowiada nazwa, jest przeznaczona do leczenia uszkodzeń i ran większego rozmiaru. Ze względu na trzykrotnie większą wydajność w prównaniu do lampy MediLight, jak i większą średnicę filtra polaryzacyjnego (11 cm), może oddziaływać znacznie szybciej i na większe powierzchnie.
Terapia światłem spolaryzowanym jest pomocna przy:
W kosmetyce – odmładza i odświeża skórę, poprawia koloryt, strukturę i elastyczność skóry, usuwa przebarwienia i pigmentowe plamy.
Sposoby użycia lampy
Używanie lampy ACTIVELIGHT Professional jest bardzo proste. Podstawowym parametrem, jaki należy ustawić jest czas działania. Inteligentne sterowanie, w które wyposażona jest lampa, pozwala na ustawienie tego parametru przy pomocy trzech przycisków i dwucyfrowego wyświetlacza. Szczegółowe informacje na temat posługiwania się lampą znajdują się w instrukcji obsługi w rozdziale – Panel sterujący lampy – komunikacja z lampą.
Lampa ACTIVELIGHT Professional dostarczana jest z prostym statywem, który pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta jej pracy.
Lampę tę stosuje się z powodzeniem przy intensywnym leczeniu domowym, w placówkach medycznych, jak i salonach kosmetycznych.
Wyposażenie lampy w zestaw filtrów kolorowych wydatnie zwiększy skuteczność działania lampy.
W jaki sposób używać lampy ActiveLight Professional?
Temperatura powierzchni ludzkiego ciała wynosi średnio 33°C. Spolaryzowane światło emitowane przez naszą lampę, dzięki składnikowi podczerwieni, rozgrzeje ją do 37°C. Taka temperatura w normalnych warunkach nie powinna stanowić żadnych problemów. Zalecana odległość pomiędzy leczonym miejscem a zewnętrznym filtrem lampy powinna wynosić około 5 cm. W przypadku odczuwania dyskomfortu (np. przy naświetlaniu poparzeń, odmrożeń lub bolesnych stanów zapalnych), radzimy zwiększenie tej odległości do 10 cm lub na odległość, która nie powoduje nieprzyjemnych doznań. W takich sytuacjach efektywność pracy lampy jest mniejsza i należy odpowiednio wydłużyć czas naświetlania. Przy naświetlaniu nieuszkodzonej, zdrowej skóry (np. przy uszkodzeniach mięśni), można przybliżyć lampę na odległość 2 cm, a nawet obudowa filtra może dotykać skóry. Przed użyciem lampy leczone miejsce musi być oczyszczone. Proszę włączyć urządzenie i rozpocząć naświetlanie leczonego miejsca!
Dwie minuty pracy to minimalny czas, pozwalający na wywołanie jakiejkolwiek reakcji biologicznej (uruchomienia procesów leczenia). Na pełne i skuteczne zadziałanie spolaryzowanego światła na leczone miejsce potrzeba min. 4 minuty, ale z doświadczenia wiemy, że najlepsze efekty przynosi naświetlanie przez 5-10 minut.
Najbardziej skuteczną kombinacją jest terapia światłem spolaryzowanym (5-10 min) i koloroterapii (2 x 10 min z 10 minutową przerwą pomiędzy koloroterapiami). Zaleca się stosowanie takiej kombinacji 1-2x dziennie (najlepiej rano i wieczorem).